Zamknij

Wybuch w rafinerii Orlenu. Straż pożarna prowadzi interwencję

27.09.2022 12:00

Wybuch na terenie rafinerii Orlenu w Płocku (woj. mazowieckie). Jak podał koncern naftowy, doszło do zapłonu pieca. "Gazeta Wyborcza" podała, że w wybuchu zginęły dwie osoby. Produkcja paliw nie została wstrzymana.

Wybuch w rafinerii Orlenu
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Lokalne media, powołując się na relacje świadków, we wtorek poinformowały o wybuchu na terenie rafinerii PKN Orlen w Płocku. "W zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN doszło do chwilowego zapłonu pieca na jednej z instalacji. Wdrożono wszystkie standardowe procedury prewencyjne. Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN natychmiast podjęła i prowadzi działania w miejscu zdarzenia" – wyjaśniło biuro prasowe PKN ORLEN, cytowane przez serwis Petronews.pl.

Wybuch w rafinerii Orlenu

Biuro Prasowe przekazało też, że służby PKN ORLEN odpowiedzialne za bezpieczeństwo monitorują sytuację. "Pozostałe instalacje produkcyjne działają bez zakłóceń" - poinformowano. "Gazeta Wyborcza" podała, że w wybuchu zginęły dwie osoby.

Zakład produkcyjny PKN ORLEN w Płocku o mocach przerobowych 16,3 mln t/rok jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkujących wyroby petrochemiczne na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Petronews.pl/PAP