Zamknij

Wybuchy na autostradzie A6. Dwa czołgi spłonęły niedaleko Szczecina

19.06.2021 15:23
Czołgi spłonęły na autostradzie A6
fot. PAP/Marcin Bielecki

W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek przewożących czołgi autostradą A6 doszło do pożaru – poinformował rzecznik prasowy KM PSP w Szczecinie Franciszek Goliński. Do kolizji doszło w sobotę na wysokości węzła Podjuchy w kierunku Kołbaskowa. Utrudnienia na tej trasie potrwają kilka godzin.

Dwie ciężarówki przewożące czołgi zderzyły się na autostradzie A6 w sobotę ok. godz. 11:50. „W wyniku zderzenia czołgi przewożone na lawetach się obsunęły i doszło w nich do samozapłonu” – powiedziała w TVN24 Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Wybuchy na autostradzie A6. Spłonęły dwa czołgi

Straż w Szczecinie przekazała, że pojazdy były bez amunicji. „Wybuchy, które było słychać, to był efekt pękających opon samochodów ciężarowych" – podał rzecznik prasowy KM PSP w Szczecinie. Dodał, że pożar został ugaszony o godz. 12:20. W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów PSP i jedna jednostka ochotnicza. Kpt. Goliński przekazał, że dwaj kierowcy ciężarówek zostali przewiezieni do szpitala na badania.

Czołgi brały udział w zgrupowaniu poligonowym w Drawsku Pomorskim, które odbywało się tam od 4 do 18 czerwca. Po zakończeniu transportowano je na lawetach do jednostki macierzystej, czyli 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Zdarzenie skomentował europoseł KO Bartosz Arłukowicz. "A u nas w Szczecinie normalnie. Dwa czołgi się zderzyły. Na autostradzie. Kilka wybuchów. Jak to w sobotę. Na autostradzie" - napisał europoseł.

Na drodze w kierunku Kołbaskowa utworzyły się długie korki. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin. 

RadioZET.pl/PAP/TVN24/oprac. AK