Zamknij

Wyciek gazu na stacji benzynowej. "Strażacy walczą z nim od ponad pięciu godzin"

20.05.2022 18:28
Straż pożarna
fot. MIKOLAJ ZACHAROW/REPORTER/Zdjęcie ilustracyjne

- Od ponad pięciu godzin strażacy walczą z wyciekiem gazu, do którego doszło na stacji benzynowej w Kielcach. Monitorujemy cały czas atmosferę w miejscu zdarzenia, nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców - powiedział PAP kpt. Marcin Bajur z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

Do wycieku doszło na zaworze szybkiego napełnienia gazu, na stacji benzynowej przy ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach. Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej.

- Strażacy w tym momencie zabezpieczają prace serwisu, który próbuje wymienić uszkodzoną część. Rozstawiliśmy kurtyny wodne, które zabezpieczają powstawanie wycieku. Ale wyciek śladowych ilości tego gazu nadal występuje - powiedział Bajur. Dodał, że sytuacja jest opanowana i nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

Kielce. Wyciek gazu na stacji benzynowej

- Gdyby to nie było przez nas kontrolowane, to mogłoby przerodzić się w coś groźnego. Ale monitorujemy przy pomocy naszych urządzeń pomiarowych atmosferę w miejscu wycieku. Dlatego w tym momencie nie ma zagrożenia - zapewnił strażak.

Jak podało Radio Kielce, stacja została zamknięta. Ruch na ulicach Grunwaldzkiej i Piekoszowskiej odbywa się normalnie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Janusz Majewski/oprac. AK

C