Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Opinia w sprawie Kajetana P. Biegli potrzebują więcej czasu

Redakcja
28.02.2017 11:47
Opinia w sprawie Kajetana P. Biegli potrzebują więcej czasu
fot. Archiwum Radia ZET

Biegli potrzebują więcej czasu na wydanie opinii psychiatrycznej dotyczącej Kajetana P. Miała ona zostać wydana do końca lutego, jednak do tej pory nie trafiła na biurko prokuratora. Biegli psychiatrzy nadal pracują nad badaniami nie tylko psychiatrycznymi, ale też ambulatoryjnymi. 

Nie jest wykluczone, że Kajetan P. cierpi na chorobę psychiczną uwarunkowaną jakąś inną chorobą. Do potwierdzenia tej diagnozy potrzebne są jednak gruntowne badania kliniczne. Części z nich nie udało się jeszcze zorganizować.

Obecne badania są wpisane w proces wydania drugiej opinii przez biegłych w tej sprawie. Jak dowiedział się nieoficjalnie TVN24, w pierwszej opinii eksperci mieli stwierdzić, jakoby Kajetan P. był niepoczytalny, a zatem nie miał świadomości powagi popełnianych czynów. Nie jest to potwierdzona informacja. 

Kajetan P. jest podejrzany o zabójstwo 30-letniej kobiety, której miał obciąć głowę. Przewiózł ją potem do swojego mieszkania, które podpalił. Poznańscy „łowcy głów” namierzyli go na Malcie. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W czasie przesłuchań Kajetan P. miał m.in. mówić o chęci sprawdzenia wartości życia ludzkiego - „czy jest cenniejsze od życia muchy lub świni”. 

RadioZET.pl/TVN24/KM