Zamknij

Wypadek Beaty Szydło. W internecie fala hejtu i życzenia śmierci

Redakcja
11.02.2017 12:43
Szydło wypadek
fot. PAP

W piątek wieczorem całą Polskę obiegła informacja o wypadku rządowej limuzyny, w którym uczestniczyła premier Beata Szydło. Pod wieloma artykułami poświęconymi tej sprawie oraz we wpisach na portalach społecznościowych wśród komentarzy znaleźć można było masę nieprzychylnych i wulgarnych zdań skierowanych pod adresem szefowej polskiego rządu.

Wypadki bądź katastrofy z udziałem najważniejszych polityków w naszym kraju budzą w społeczeństwie wielkie podziały. Od momentu katastrofy smoleńskiej w sieci zaobserwować można coraz bardziej rozprzestrzeniający się hejt, odnoszący się do każdej ze stron sceny politycznej. Nie inaczej było i tym razem.

Zobacz także

Wczorajszy wypadek premier Beaty Szydło w Oświęcimiu był tematem numer jeden we wszystkich serwisach informacyjnych w całym kraju. Na portalach społecznościowych wśród internautów toczyła się bardzo żywiołowa dyskusja w związku ze zdarzeniem. Niestety wśród komentarzy znaleźć można było wulgarne i chamskie wpisy. Publikujemy niektóre z nich:

''Straszne ... bardzooooo.. szkoda ze w tym aucie nie było tego karakana Kaczyńskiego''

''Trudno może następnym razem''

''I tak miała szczęście, niedaleko rosła brzoza''

''niech zdycha ''

''10 to najszczęśliwszy dzień miesiąca - raz że wypłata, dwa, że padają kaczki i ich przyjaciele''

Klasę i powagę wobec wypadku zachowała większość polityków partii opozycyjnych i dziennikarzy krytykujących na co dzień działania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Redaktor naczelny ''Newsweeka'' Tomasz Lis napisał na Twitterze: Życzenia zdrowia dla premier Szydło i poszkodowanych funkcjonariuszy. Wyrazy współczucia i szybkiego powrotu do zdrowia życzyli m.in. Ryszard Petru oraz Leszek Miller.

RadioZET.pl/DG