Zamknij

Kierowca zasnął w trakcie jazdy i wjechał w tył ciężarówki. Nie żyje pasażer

07.08.2020 10:49
Wypadek w m. Śmigiel
fot. OSP Śmigiel

Wypadek w miejscowości Śmigiel, w województwie wielkopolskim. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym zasnął za kierownicą i wjechał w ciężarówkę. Doszło do dramatu - na miejscu śmierć poniósł pasażer osobówki.

Wypadek w województwie Wielkopolskim, niedaleko miejscowości Śmigiel. Jak donosi poznańska "Gazeta Wyborcza", na drodze S5 przy węźle Śmigiel-południe około godziny 1.30 w nocy z czwartku na piątek doszło do ogromnej tragedii. Zginął pasażer auta osobowego. Kierowca pojazdu najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Samochód wbił się w tył ciężarówki.

Zobacz także

Kierowca Mitsubishi L200 najprawdopodobniej zasnął i wjechał w tył samochodu ciężarowego. W wyniku wypadku zginął na miejscu pasażer osobówki

 - powiedział "Wyborczej" dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Zobacz także

Wypadek na drodze. Auto osobowe wjechało w ciężarówkę

Według doniesień policji, kierującemu autem ciężarowym nic się nie stało. Kierowca samochodu osobowego natomiast trafił do szpitala. W sieci pojawiły się zdjęcia z miejsca wypadku - opublikowali je strażacy. Na fotografiach widać skalę zniszczeń, powstałych w wyniku tragedii.

Zobacz także

smigiel1
smigiel2
smigiel3
smigiel4
smigiel5

fot. OSP Śmigiel/Facebook

Na miejscu zdarzenia czynności prowadziła prokuratura, obecna była również straż pożarna. Prace trwały około 6 godzin. Na ten czas wprowadzono ruch objazdowy. Obecnie droga S5  w tym miejscu jest już przejezdna.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza