Zamknij

Wypadek w Świdniku. Nieoficjalnie: zatrzymani przyznali się do prowadzenia auta

Redakcja
22.01.2018 08:27
Świdnik
fot. Stanisław Smierciak/East News

Według nieoficjalnych informacji dwóch zatrzymanych ws. wypadku, w którym w niedzielę zginęła trzyosobowa rodzina, przyznało się do tego, że kierowało w tamtym momencie samochodem.

Zagłosuj

Czy kara za śmiertelne potrącenie pieszego (obecnie pozbawienie wolności od 6 miesięcy do lat 8) powinna zostać zwiększona?

Liczba głosów:

Jak nieoficjalnie poinformował serwis TVN 24, dwaj zatrzymani mężczyźni w wieku 21 i 17 lat mieli podczas policyjnego przesłuchania przyznać się do tego, że znajdowali się w momencie zajścia w samochodzie, który potrącił trzyosobową rodzinę. Pierwszy z nich miał kierować pojazdem, drugi zaś pomagać później w zacieraniu śladów.

Jak już wcześniej informowała przedstawicielka prasowa małopolskiej policji, służby nie wykluczają kolejnych zatrzymań w sprawie.

Zobacz także

Do wypadku doszło przed północą na drodze powiatowej. Na poboczu znaleziono tam ciała trzech osób: małżeństwa w wieku 36 lat oraz ich 10-letniego syna, porozrzucane kilka-, kilkanaście metrów od siebie.

Według policji ofiary szły chodnikiem. Na miejscu zabezpieczono ślady pochodzące z opon i karoserii samochodu. Kierowca śmiertelnie potrącił przechodniów i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym i nie wzywając pomocy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/TVN24/MP