Zamknij

Wypadek B. Szydło. Funkcjonariusze BOR będą przesłuchani po świętach

Redakcja
10.04.2017 15:27

Po świętach prokuratura rozpocznie przesłuchania wszystkich funkcjonariuszy BOR, którzy towarzyszyli premier beacie Szydło w momencie wypadku w Oświęcimiu - dowiaduje się Radia Zet. Będą wzywani na przesłuchania do Krakowa.

Wypadek
fot. PAP

Przypomnijmy, ze zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku na początku śledztwa usłyszał 21-letni kierowca Fiata seicento, z którym zderzyła się opancerzona limuzyna wioząca premier Beatę Szydło.

Śledztwo powoli dobiega końca - oficerowie Biura Ochrony Rządu będą ostatnimi świadkami przesłuchanymi w tej sprawie. Na ich przesłuchanie zarezerwowana jest już tajna kancelaria w krakowskiej Prokuraturze Okręgowej.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Resztą zajmą się już biegli z instytutu ekspertyz sądowych którzy mają zrekonstruować przebieg wypadku. Wykorzystają do tego nagrania z monitoringu, zapisy czarnych skrzynek rządowych samochodów, wyniki ekspertyzy przeprowadzonej z wykorzystaniem identycznej limuzyny prezydenta Dudy, opinie biegłych lekarzy o obrażeniach premier B.Szydło i towarzyszących jej oficerów, a także zeznania wszystkich świadków.

Jak dowiedział się w prokuraturze reporter Radia ZET, bardzo możliwe, że śledztwo zostanie zakończone jeszcze w maju.

RadioZET.pl/PT/MP