Wypadek autobusu z dziećmi na Zakopiance: 18 osób trafiło do szpitali

Redakcja
08.06.2018 22:19
Wypadek w Tenczynie
fot. Radio ZET

Po wypadku w Tenczynie hospitalizowanych jest obecnie 18 osób; jedna z nich jest w stanie ciężkim - poinformowała w piątek wieczorem rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Do wypadku doszło przed godziną 11. Według ustaleń policji, autobus, który jechał od strony Zakopanego, czołowo zderzył się z tirem. Pojazdy stanęły w poprzek drogi i częściowo wjechały do rowu. Policja przypuszcza, że jeden z pojazdów mógł zjechać na przeciwległy pas ruchu. W wypadku brał udział również samochód osobowy. W wypadku poszkodowanych zostało w sumie 49 osób: 6 dorosłych oraz 43 dzieci. 34 osoby zostały przewiezione do szpitali, w których obecnie pozostaje osiemnaścioro z nich.

Wypadek w Tenczynie: Poszkodowani w szpitalu

Jak podała rzeczniczka, poszkodowani w tym zdarzeniu doznali różnych urazów najczęściej spotykanych w wypadkach komunikacyjnych, takich jak złamania kości, kręgów, stłuczenia, rany oraz obrażenia powierzchowne. Jedna osoba jest w stanie ciężkim.

- W większości ci poszkodowani, którzy zostali hospitalizowani, są w stanie dobrym - poinformowała Paździo. Znajdują się oni w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, szpitalu w Nowym Targu, w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach, w CUMRiK w Krakowie, szpitalu w Suchej Beskidzkiej, Szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie oraz w szpitalu w Limanowej.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 14 zastępów straży pożarnej, w tym osiem PSP. Pracowało także osiem zespołów ratownictwa medycznego, cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz helikopter wojskowy.

Wypadek w Tenczynie: Akcja ratownicza

W związku z piątkowym wypadkiem na zakopiance wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwołał na sobotę posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Na spotkaniu tym omówione zostaną działania podjęte w czasie akcji ratowniczej i bezpośrednio po niej. Ponieważ zbliżają się wakacje i trwa wciąż sezon Zielonych Szkół, chcemy przeanalizować przygotowanie służb do wzmożonego ruch na drogach - mówiła PAP rzeczniczka wojewody.

Tuż po tym spotkaniu na dziedzińcu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odbędzie się briefing prasowy podsumowujący dotychczasowe działania.

Zakopianka w miejscu, gdzie doszło do wypadku, jest jeszcze zablokowana.

RadioZET.pl/pap/maal

Zobacz też: