Zamknij

Autokar wiozący dzieci z wakacji zderzył się z ciężarówką. Są ranni

28.07.2021 16:03
wypadek autokaru z dziećmi koło Kutna
fot. Panoramakutna.pl

Autokar wiozący blisko 50 osób, głównie dzieci, zderzył się z ciężarówką na wysokości miejscowości Strzelce niedaleko Kutna (woj. łódzkie) na autostradzie A1. 11 osób zostało poszkodowanych. Na miejscu są służby ratownicze.

Na wysokości miejscowości Strzelce (woj. łódzkie) doszło do zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. Według ratowników w autokarze podróżowało 44 dzieci. Policja poinformowała, że mają one od 12 do 16 lat i wracały z obozu harcerskiego.

Jak podaje Radio ZET, do wypadku doszło na jezdni w stronę Łodzi za węzłem Kowal. Autobus wiozący dzieci przebił barierki, wjechał na przeciwległy pas i tam zderzył się z ciężarówką. Informację o wypadku doprecyzowała mł. asp. Justyna Cywka z kutnowskiej policji w rozmowie z PAP. - Doszło do niego na autostradzie A1 na wysokości MOP Strzelce w pobliżu Kutna na pasie w kierunku Łodzi - podała Cywka. - Z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył naczepy ciągnika siodłowego - dodała.

Jak przekazał Radiu ZET Mariusz Jagodziński ze straży pożarnej w Kutnie, 11 osób zostało poszkodowanych. Wszyscy mają lekkie obrażenia. - Teraz koordynator medyczny będzie decydował, co dalej z poszkodowanymi i pozostałymi uczestnikami wypadku - powiedział.

Wypadek autokaru z dziećmi koło Kutna
fot. Panoramakutna.pl

Dzieci wracały z obozu, autokar zderzył się z ciężarówką koło Kutna. Są ranni

Informację o zderzeniu straż pożarna otrzymała w środę przed godziną 15. - W miejscowości Niedrzew Drugi, pow. kutnowski, woj. łódzkie doszło do zderzenia autobusu przewożącego 44 dzieci wracających z obozu z samochodem ciężarowym - powiedział wcześniej PAP młodszy kapitan Grzegorz Trzeciak z Państwowej Straży Pożarnej.

- Na miejsce zostały skierowane karetki pogotowia i dwa śmigłowce. Poszkodowanym udzielana jest pomoc. Przynajmniej 8 osób zostało przetransportowanych do różnych szpitali w województwach łódzkim i mazowieckim. Być może będzie ich więcej - relacjonowała Justyna Cywka z kutnowskiej policji. - Nie ma ofiar śmiertelnych - podkreśliła. TVN24 podało z kolei, że helikoptery zostały zawrócone z miejsca wypadku.

Na miejscu jest sześć zastępów straży pożarnej. Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce jest zablokowana. Na obwodnicy w Kowalu (woj. kujawsko-pomorskie) wyznaczono objazdy dla kierowców jadących na południe.

Strażacy poinformowali, że na miejsce wypadku podstawiony został drugi autokar, który odwiezie pozostałe dzieci do pobliskiej szkoły.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/TVN24/"Dziennik Łódzki"

C