Zamknij

Wypadek autokaru z dziećmi na A1. 6 osób rannych, w tym 3 ciężko

15.08.2020 08:24
wypadek autokaru
fot. PSP Tczew

Wypadek autokaru z dziećmi na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Stanisławie (Pomorskie), w kierunku Gdańska. Autokar wiózł dziecięcy zespół muzyczny ze Śląska - ustalił reporter Radia ZET. W wyniku wypadku sześć osób zostało zabranych do szpitala, w tym trzy z większymi obrażeniami. Na miejscu jest 17 zastępów straży pożarnej, służby medyczne i policja.

Wypadek autokaru z dziećmi na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Stanisławie (Pomorskie). Autokar z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi, przebił barierki ochronne, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach. Autobus wiózł dziecięcy zespół muzyczny ze Śląska. To najnowsze ustalenia reportera Radia ZET.

W wyniku wypadku sześć osób zostało zabranych do szpitala, w tym trzy z większymi obrażeniami. - Pozostałe 25 też ma obrażenia, ale na tyle lekkie, że są w stanie poruszać się o własnych siłach. Na miejscu jest już pani psycholog, która ma pomóc zszokowanym dzieciom - informuje nasz reporter.

Wypadek autokaru z dziećmi na A1. Trzy osoby z ciężkimi obrażeniami

- To członkowie zespołu pieśni i tańca Mały Haśnik ze śląskiej Żabnicy na Żywiecczyźnie. Wiozący ich autobus jechał do Mikoszewa - ustalił Maciej Bąk.

Zobacz także

Na miejscu jest 17 zastępów straży pożarnej, służby medyczne i policja. Strażacy rozstawili namiot dla osób podróżujących autokarem, ma być też dla nich podstawiony autobus.

Autostrada A1 w kierunku Gdańska jest zablokowana. GDDKiA poinformowała, że aby jechać w tę stronę należy zjechać na węźle Swarożyn, następnie jechać dk 22 do dk 91 i ponownie wjechać na autostradę na węźle Stanisławie. Natomiast w kierunku Łodzi kierowcy jadą jednym pasem autostrady.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Maciej Bąk/ PAP/ GDDKiA