Zamknij

Nie uczestniczył, ale spowodował wypadek busa i autokaru? Został zatrzymany

23.08.2020 14:02
Wypadek busa i autokaru, Gliwice, dk88
fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Służby zatrzymały kierowcę samochodu osobowego, który w sobotę wieczorem mógł spowodować tragiczny wypadek busa i autokaru na Śląsku, w którym zginęło dziewięć osób – informuje reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr. Zostanie on przesłuchany jutro, może usłyszeć zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym.

Wypadek w pobliżu Gliwic, na drodze krajowej nr 88 wstrząsnął całą Polską. W przewrócony bus z impetem wjechał autokar. Zginęli wszyscy pasażerowie busa, a dziewięć osób z autokaru zostało rannych.

Ustalono, że siedem ofiar wypadku pochodziło z Podkarpacia, jedna z województwa lubuskiego, a jedna jest obywatelem Słowenii. Wszyscy jechali busem w stronę Wrocławia.

Wypadek autokaru i busa. Winny jest kierowca trzeciego pojazdu?

Ze wstępnej oceny policji wynikało, że kierowca busa, chcąc uniknąć zderzenia z innym samochodem osobowym, wykonał niebezpieczny manewr, który skończył się przewróceniem pojazdu na bok. Chwilę później stoczył się na przeciwległy pas. Do katastrofy doszło, gdy w przewrócony bus wjechał autokar.

Zobacz także

Służby podejrzewają, że winnym może być kierowca trzeciego pojazdu. Mężczyzna na początku na miejscu był przesłuchany jako świadek, ale potem został zatrzymany.

Czynności z tym mężczyzną zaplanowane są jutro (poniedziałek, 24 sierpnia, przyp.) w godzinach porannych w Prokuraturze Rejonowej Gliwice-Zachód

- powiedziała reporterce Radia ZET Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Śledztwo będzie w kierunku spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym - grozi za to od 2 do 12 lat więzienia. Badanie alkomatem wskazało, że kierowca był trzeźwy.

RadioZET.pl/PAP/Grażyna Wiatr