Dramat na autostradzie. Wypadek busa, nie żyje kilka osób

01.09.2019 09:44
Dramat na autostradzie. Wypadek busa, nie żyje kilka osób
fot. GERARD/REPORTER

Cztery osoby zginęły, a trzy są ranne po wypadku busa na autostradzie A4 w rejonie węzła Krzywa. Droga w kierunku granicy państwa jest zablokowana – informuje Polska Agencja Prasowa, powołując się na GDDKiA. Jak z kolei podają lokalne media, w wyniku wypadku śmierć poniosło 5 osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowały służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do wypadku doszło po godzinie 7.00 na odcinku autostrady A4 między węzłem LSSE Obszar Krzywa a węzłem Krzyżowa.

Droga zablokowana, kilkugodzinne utrudnienia

- Pojazd typu bus dachował na jezdni w kierunku granicy państwa, czyli Zgorzelca i w wyniku tego wypadku cztery osoby poniosły śmierć, a trzy zostały ranne. Droga jest zablokowana, a utrudnienia potrwają kilka godzin - powiedział oficer dyżurny policji.

Zobacz także

Dodał, że wyznaczono już objazdy. Na węźle Krzywa należy zjechać na DK94 a następnie powrócić na autostradę na węźle Godzieszów.

Zobacz także

5 ofiar śmiertelnych

Jak z kolei przekazała w rozmowie z Gazetą Wrocławską Anna Kublik-Rościszewska z KWP  w Bolesławcu, liczba ofiar śmiertelnych jest większa.

- Bus wypadł tam z drogi i dachował – mówiła dziennikarzom. Jak dodała, w wyniku dramatycznego zdarzenia nie żyje 5 osób.

Jechali do pracy za granicę

Zobacz także

- Nie żyje pięć osób. To mężczyźni. Czterech zginęło na miejscu, piątego, mimo czynności medycznych ratowników, nie udało się uratować – stwierdziła. Policjantka przekazała także, że autobus miał tablice rejestracyjne z powiatu ostrzeszowskiego (Wielkopolska). Mężczyźni, którzy nim podróżowali, jechali do pracy we Francji.

RadioZET.pl/PAP