Zamknij

Wypadek busa z migrantami na A2. Trwa policyjna obława

19.10.2021 11:11
Wypadek busa z obcokrajowcami na A2
fot. Twitter.com/Andrzej Borowiak

W wypadku busa z migrantami na autostradzie A2 pod Nowym Tomyślem ranne zostały cztery osoby. W pojeździe jechało w sumie 18 osób. Dwie, w tym kierowca, uciekły.

Do wypadku na A2 pod Nowym Tomyślem w Wielkopolsce doszło we wtorek o poranku. Mercedes sprinter na czeskich numerach rejestracyjnych wywrócił się na 122. km trasy w kierunku Świecka, za węzłem Buk. 

Wypadek busa z migrantami na A2. Trwa obława

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak przekazał, że w busie przewożonych było 17 obcokrajowców bez dokumentów. – Kierowca i jadący w części osobowej pasażer uciekli, trwa obława. Cztery osoby są ranne – dodał. 

Według policji wiele wskazuje na to, że osoby miały być nielegalnie przerzucone przez zachodnią granicę kraju. Funkcjonariusze potwierdzili tożsamość pierwszych osób przewożonych busem. Policja nie ujawnia jednak, z jakiego kraju pochodzą. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP