Zamknij

Wypadek i olbrzymie korki w Katowicach. Nie żyją dwie młode osoby

07.10.2021 08:45
Wypadek w Katowicach
fot. JRG Katowice

Wypadek i olbrzymie korki w Katowicach. Dwie młode osoby zginęły w wyniku dachowania samochodu osobowego w centrum miasta. Po zderzeniu dwóch pojazdów w Mysłowicach zablokowana była autostrada A4.

Do wypadku na zjeździe z trasy S86 na drogę nr 79 (Drogową Trasę Średnicową) w Katowicach doszło w czwartek (7 października) rano. Osobowy opel dachował, a następnie uderzył w drzewo. Na miejscu zginęło dwóch młodych Ukraińców w wieku 21 i 22 lat.

Wypadek spowodował poważne utrudnienia na jedynej trasie dojazdowej do Katowic od strony Zagłębia Dąbrowskiego. Przed godziną 8 korek sięgał centrum sąsiedniego Sosnowca.

Wypadek na A4 w Mysłowicach

Inny wypadek miał miejsce na jezdni autostrady A4 w stronę Katowic w Mysłowicach. W rejonie tamtejszego węzła z ulicą Obrzeżną Zachodnią zderzyły się dwa pojazdy, co poskutkowało na pewien czas zablokowaniem jezdni. Korek sięgnął sąsiedniego zjazdu Brzęczkowice i prowadzących do niego jezdni trasy S1.

Według informacji dyżurnego ze stanowiska kierowania ruchem śląskiej drogówki około godziny 8 autostrada w Mysłowicach została już udrożniona. Drożna była też Drogowa Trasa Średnicowa (DW902) w Rudziej Śląskiej po porannym zderzeniu dwóch pojazdów na jezdni w stronę Gliwic.

RadioZET.pl/PAP