Zamknij

Ciężarówki zmiażdżyły osobówkę. Pojazdy stanęły w ogniu. Tragedia na DK 31

26.04.2021 09:25
wypadek w ługach górzyckich
fot. Shutterstock/ wypadki lubuskie

Wypadek na drodze krajowej nr 31 w pobliżu Ługów Górzyckich w pow. słubickim (Lubuskie). Zderzyły się trzy pojazdy. Dwa z samochodów zapaliły się. W wypadku zginął kierowca jednego z nich - poinformowała Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Śmiertelny wypadek na dk nr 31 w pobliżu Ługów Górzyckich w pow. słubickim (Lubuskie). Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb w poniedziałek około godz. 7.15. Z wstępnych ustaleń wynika, że auta biorące udział w wypadku jechały w jednym kierunku.

Najpierw na drodze zatrzymał się kierowca volkswagena golfa. Jadący za nim kierowca ciężarówki z dłużycą wyładowaną drewnem zdołał przed nim wyhamować i stanąć. Wówczas w ten pojazd uderzył osobowy mercedes, a w jego tył jeszcze samochód dostawczy.

Śmiertelny wypadek w pobliżu Ługów Górzyckich. Zapaliły się dwa samochody. Nie żyje jedna osoba

"W wyniku zderzenia zapalił się mercedes i pojazd ciężarowy z drewnem. Na miejscu zginął kierujący mercedesem. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń. Na miejscu trwa ustalanie dokładnego przebiegu i przyczyny tej tragedii" – powiedziała PAP Jankowska.

W związku z wypadkiem dk 31 będzie zablokowana przez kilka godzin. Objazdy zostały zorganizowane przez Kostrzyn nad Odrą i Górzycę.

RadioZET.pl/ PAP/ Gazeta Lubuska