Zamknij

Bus z ośmioosobową rodziną uderzył w drzewo. Ranne trzymiesięczne dziecko

PAP
25.07.2021 09:52
Wypadek koło Budzynia - zdjęcie ilustracyjne
fot. East News

W wypadku busa koło Budzynia (woj. wielkopolskie), do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, ranna została ośmioosobowa rodzina, w tym dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. Kierujący autem uderzył w przydrożne drzewo.

St. asp. Beata Luberska z KPP w Chodzieży przekazała w niedzielę, że w wypadku, do którego około północy na 214 km drogi krajowej nr 11, ranni zostali rodzice i ich sześcioro dzieci w wieku od trzech miesięcy do 12 lat. – Dzieci są ciężej ranne – zaznaczyła policjantka.

Wypadek koło Budzynia. Bus z osioosobową rodziną uderzył w drzewo, wielu poszkodowanych

Według ustaleń policjantów pochodząca z Wielkopolski rodzina wracała z jednodniowej wycieczki nad morze. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. – Kierowca Opla Vivaro jadąc od strony Chodzieży w kierunku Poznania, z nieznanych dotąd przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu trwają czynności w celu ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia – powiedziała Luberska.

Dodała, że kierujący Oplem był trzeźwy, ale policjanci sprawdzą czy nie był pod wpływem środków odurzających. O wypadku została powiadomiona prokuratura.

Poszkodowani w wypadku trafili do szpitali w Chodzieży i Pile. Luberska dodała, że do uwolnienia rannych z wraku auta strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

Droga krajowa nr 11 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 5 rano.

RadioZET.pl/PAP