Zamknij

Auto uderzyło w dzika. Kierowca nie przeżył wypadku

Aleksander Klekocki
13.10.2021 15:44
Dzik - zdjęcie ilustracyjne
fot. MICHAL KOSC/REPORTER/EastNews

64-letni kierowca zderzył się z dzikiem niedaleko Włocławka. Mężczyzna wysiadł z samochodu, aby obejrzeć uszkodzenia pojazdu. Po około 10 minutach stracił przytomność i zmarł. Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji we Włocławku nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek przekazała w rozmowie z portalem RadioZET.pl, że śledczy ustalają przyczynę śmierci kierowcy.

W ypadek zdarzył w środę około godz. 5 rano w miejscowości Smolarka niedaleko Włocławka. Kierowca, który jechał peugeotem w kierunku Warząchewki Polskiej uderzył w dzika.

Wypadek koło Włocławka. 64-latek zmarł po zderzeniu z dzikiem

Zwierzę po zderzeniu uciekało przez kilkadziesiąt metrów, aż w końcu padło. Według relacji „Gazety Pomorskiej” 64-letni kierowca wysiadł z samochodu, aby obejrzeć uszkodzenia. Okazały się niewielkie, choć dzik był dorosłym osobnikiem sporych rozmiarów. Mężczyzna porozmawiał z innym kierowcą, który jechał za nim. Wydawało się, że 64-latek nie ucierpiał poważnie w wypadku, ale po około 10 minutach stracił przytomność.

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia i policja. 64-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł na miejscu zdarzenia. Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji we Włocławku nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek przekazała w rozmowie z portalem RadioZET.pl, że śledczy ustalają przyczynę śmierci kierowcy. W tym celu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Policja we Włocławku przypomina kierowcom, że jadąc przez las, muszą być przygotowani na wypadek wbiegnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę. „Ryzyko to wzrasta zwłaszcza wiosną i jesienią, szczególnie w godzinach porannych i wieczornych. Od początku września włocławscy policjanci odnotowali na drogach naszego regionu kilkanaście tego typu zdarzeń” – czytamy na stronie włocławskiej policji.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl