Zamknij

Wypadek konia w Tatrach. Padł z wycieńczenia, szokująca reakcja woźnicy

11.07.2020 21:19
Wypadek konia w Tatrach
fot. Facebook.com/Fundacja Viva

Wypadek konia w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach wstrząsnął internautami w całej Polsce. Fundacja Viva opublikowała w mediach społecznościowych wstrząsające nagranie, na którym widać wycieńczone zwierzę i bezduszną reakcję woźnicy oraz turystów. 

Do chwytającego za serce zdarzenia w Dolinie Chochołowskiej doszło 8 lipca. Tego dnia w Tatrach było wyjątkowo duszno i parno. Niekorzystnych warunków atmosferycznych nie wytrzymał koń, który przewrócił się z wycieńczenia na drogę w trakcie ciągnięcia jednej z dorożek. 

Dorożkarz twierdzi, że koń się „potknął”. Trudno w to uwierzyć, ponieważ konie bardzo źle znoszą upały i wysoką wilgotność powietrza, a autor filmu widział krew cieknącą zwierzęciu z nosa!

- poinformowała na Facebooku Fundacja Viva, która zamieściła w mediach społecznościowych wstrząsający filmik. 

Tatry. Koń przewrócił się z wycieńczenia 

Oburzenie wśród internautów wywołało zachowanie woźnicy i turystów. Mężczyzna za wszelką cenę zmuszał zwierzę do wstania. W końcu koń podniósł się i został zaprzężony ponownie do dorożki. Prawdopodobnie musiał kontynuować kurs. 

''W dorożce jechało dwoje dorosłych z dwójką małych dzieci. Kiedy koń leżał, przez długi czas, nawet nie zsiedli. Taka postawa nas zasmuca podwójnie! Nawet tak ogromne cierpienie nie spowodowało, że zrezygnowali z wygody dla dobra zwierzęcia'' - relacjonuje Fundacja Viva. 

Chcesz pomóc zakończyć cierpienie koni z Morskiego Oka i zakończyć transport konny do Morskiego Oka? Fundacja Viva apeluje, podpisz petycję!

RadioZET.pl/Fundacja VIVA