Zamknij

Tragiczny wypadek samolotu. Awionetka spadła na pole, dwie osoby zginęły na miejscu

Redakcja
31.05.2018 11:35
Awionetka
fot. Pixaba

W Bobrownikach w gminie Nieborów dwie osoby zginęły w wypadku lotniczym. Z nieustalonych przyczn awionetka spadła na pole niedaleko strefy lądowania.

Dwie ofiary katastrofy podróżowały ultralekką awionetką. Pole, gdzie runął samolot, znajduje się niedaleko strefy lądowania dla tego typu maszyn.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na miejsce przyjechało siedem zastępów straży pożarnej, policja i ratownicy. Przyczyny wypadku nie są jeszcze ustalone. Zajmie się nimi prokuratura i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Jak przekazał rzecznik PSP w Łowiczu st. kpt. Arkadiusz Makowski, strażaków o zdarzeniu zawiadomili mieszkańcy miejscowości Bobrowniki (pow. łowicki) w czwartek ok. godz. 10.

- Po przyjeździe na miejsce lekarze ze zespołu ratownictwa medycznego stwierdzili zgon dwóch osób, prawdopodobnie mężczyzn, którzy znajdowali się wewnątrz rozbitej awionetki. Czekamy obecnie na przyjazd prokuratora -– powiedział st. kpt. Makowski. Jak dodał, samolot jest mocno zniszczony.

Zdaniem straży pożarnej do wypadku prawdopodobnie doszło podczas próby lądowania. Awionetka rozbiła się na polu, na którym znajduje się lądowisko dla rekreacyjnych samolotów.

Zagłosuj

Boisz się latać samolotem?

Liczba głosów:

Na początku maja awionetka rozbiła się pod Celestynowem, w pobliżu lądowiska Kołbiel-Skorupy. Pilot zginął na miejscu. Wcześniej tragiczny wypadek wydarzył się w Mielcu (woj. podkarpackie). Awionetka z dwoma osobami na pokładzie rozbiła się na lotnisku. Zginął 43-letni pilot i jego 16-letni syn. W Ustrzykach Dolnych tajemniczy wrak awionetki odnaleziono w lesie - bez pilota.

RadioZET.pl/pap/maal