Zamknij

Uderzyli w bariery z potężną siłą. Nie żyje 19-latka i 23-latek

24.05.2020 13:00
Wypadek na A1. Uderzyli w bariery z taką siłą, że dwie osoby wypadły z auta. Nie żyje 19-latka i 23-latek
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

W tragicznym wypadku na autostradzie A1 w województwie łódzkim zginęli w sobotę w wypadku 19-letnia kobieta i 23 letni mężczyzna ze Śląska, a trzy inne osoby zostały ranne. Policja poszukuje świadków.

Do wypadku doszło w sobotę późnym wieczorem na 288. kilometrze autostrady A1 w kierunku Gdańska. 21-latka kierująca golfem, chcąc najprawdopodobniej uniknąć kolizji z innym autem, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na lewe pobocze drogi. Samochód uderzył w bariery energochłonne z taką siłą, że odrzuciło go na drugą stronę jezdni, gdzie znów uderzył w bariery.  

Mimo reanimacji zmarło dwoje pasażerów - 19-latka i 23-letni mężczyzna. W trakcie wypadku wypadli z pojazdu. Kierująca i dwoje pozostałych pasażerów w wieku 19 i 25 lat trafili do szpitala. Wiadomo, że 21-latka była trzeźwa.

Jak relacjonowała w niedzielę rzeczniczka wojewódzkiej policji w Łodzi Joanna Kącka, policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny i zabezpieczyli monitoring, ale potrzebna jest pomoc świadków. "Wszystkie osoby, które 23 maja około godziny 21.10 jechały autostradą A1 w rejonie, gdzie doszło do wypadku - tuż za skrzyżowaniem autostrad, w okolicy miejscowości Wola Błędowa - a mają kamery samochodowe lub widziały coś, co może mieć znaczenie dla odtworzenia okoliczności wypadku, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zgierzu pod numerem telefonu 47 842-52-00 lub 47 842-52-01" - przekazała Kącka.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Policja