Zamknij

Zablokowali korytarz życia na A4. Mogą spodziewać się kar

27.08.2019 15:55
Zablokowali korytarz życia na A4. Mogą spodziewać się kar
fot. Lukasz Kalinowski/East News

W poniedziałek, na autostradzie A4 pod Wrocławiem doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. W wyniku wypadku powstał kilkunastokilometrowy korek. Kierowcy utworzyli, zgodnie z naczelną zasadą, „korytarz życia” dla karetki pogotowia. Niestety, część z nich się do tego nie zastosowała…

Zobacz także

Do zderzenia doszło przed południem. Na materiale wideo – nagranym przez jednego ze strażaków – widać, jak poszczególne samochody blokują korytarz życia, uniemożliwiając tym samym przejazd karetce.

Zobacz także

Część kierowców nie zostawiła wolnej drogi dla ratowników, tylko zaczęła środkiem trasy wracać do zjazdu z autostrady A4. Auta te jechały pod prąd, a kamera uchwyciła moment blokady przejazdu dla pojazdów ratowniczych. Materiał został opublikowany w serwisie Youtube „Korytarz życia — włącz myślenie”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kierowców czeka kara

Policja z Dolnego Śląska weszła już w posiadanie nagrania i zamierza wyciągnąć surowe konsekwencje dla kierowców, którzy stworzyli zagrożenie. Jak poinformowali funkcjonariusze, prowadzącym samochody grozi do 500 złotych mandatu.

– Sprawdzamy, czy i kiedy doszło do naruszenia prawa – wyjaśniał w rozmowie z Wirtualną Polską Łukasz Dutkowiak z zespołu prasowego wrocławskiej komendy. Jak dodał, „wszystko wskazuje na to, że kierowcy zawracali przed tym, zanim dyżurni Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad — już po akcji ratunkowej — zezwolili na taką organizację ruchu, aby rozładować korek”.

Zobacz także

W filmie słychać także strażaków, którzy bardzo krytycznie oceniają zachowanie nagranych kierowców. „Skandal. Porażający jest fakt, iż w pewnym momencie mamy wrażenie, że wóz bojowy jedzie drogą dwukierunkową” – słyszymy na nagraniu.

 

RadioZET/Korytarz życia – włącz myślenie/Wirtualna Polska