Zamknij

Wypadek na A6 pod Szczecinem. Obrońca kierowcy TIR-a ma wątpliwości

11.06.2019 17:54
Wypadek na A6 pod Szczecinem. Kierowca TIR-a w szoku. Został aresztowany
fot. Adwokat podejrzanego Patryk Zbroja

W karambolu na autostradzie A6 pod Szczecinem na miejscu zginęło sześć osób. Dwa dni po tragicznych wydarzeniach sąd aresztował na trzy miesiące kierowcę TIR-a, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku. Tymczasem obrońca mężczyzny bierze pod uwagę złożenie zażalenia.

Po wypadku na A6 pod Szczecinem w płomieniach stanęło kilka samochodów. Łącznie zginęło sześć osób, w tym mama, troje dzieci i ich babcia. Kierowca TIR-a, 35-letni mężczyzna, jeszcze w poniedziałek usłyszał zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym "poprzez niewłaściwą obserwację przedpola jazdy, niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów oraz niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze", co zagroziło życiu i zdrowiu co najmniej 22 osób, które brały udział w wypadku.

35-latek początkowo nie przyznawał się do winy, we wtorek zmienił zdanie. Również we wtorek sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu. „Sąd uznał, że zebrany materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzuconego mu czynu” – poinformował w komunikacie rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Michał Tomala.

Zobacz także

Kierowcy ciężarówki grozi od 2 do 12 lat więzienia. Jego obrońca, Patryk Zbroja, zapowiedział jednak, że bierze pod uwagę złożenie zażalenia. "Moje wątpliwości jako obrońcy zwraca uwagę przede wszystkim pojęcie umyślnego sprowadzenia. Uważam, że na razie te okoliczności, które są przedstawiane i dowody, które zebrał rzecznik oskarżenia nie wskazują na umyślne, ale na nieumyślne, co ma znaczenie dla ewentualnej kwalifikacji prawnej tego czynu" – powiedział, dodając, że kierowca "cały czas jest w szoku".

Widać wyraźnie, że bardzo trudno znosi całą tą sytuację. Ma świadomość, że zginęło wiele osób i doszło do wielkiej tragedii. Jego życie także z dnia na dzień się zmieniło i jego całej rodziny również. Wyraża także czynny żal

Adwokat podejrzanego Patryk Zbroja

Zobacz także

Karambol na A6 pod Szczecinem

Do wypadku doszło w niedzielę o godz. 13.20 na drodze A6 w kierunku Świnoujścia na wysokości Szczecina, między węzłem Kijewo a węzłem Dąbie.

Jak informowała prokuratura, doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z poprzedzającymi go samochodami osobowymi i powstania efektu domina. Uczestniczyło w nim siedem samochodów osobowych i samochód ciężarowy. Kilka z pojazdów zapaliło się. Sześć osób zginęło na miejscu – to pięcioosobowa rodzina podróżująca jednym z nich i jedna osoba podróżująca innym samochodem osobowym.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP