Zamknij

25-latek wypadł z kajaka, został porwany przez nurt. Trwają poszukiwania

PAP
03.05.2022 11:53

Trwają poszukiwania 25-letniego kajakarza porwanego w poniedziałek wieczorem przez silny nurt wody. Do wypadku doszło na Jeziorze Międzybrodzkim w okolicach Czernichowa (woj. śląskie). Jego o rok młodszy kolega zdołał dopłynąć do brzegu. Kajak, którym płynęli, przewrócił się, gdy nastąpił zrzut wody z pobliskiej zapory.

wypadek na kajaku
fot. MICHAL SWIDERSKI/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 22 - podały służby kryzysowe i policja. Kajakarze płynęli w kierunku zapory w Tresnej. Do przewrócenia kajaka mógł przyczynić się zrzut wody z zapory i włączone turbiny, co wytworzyło silny nurt. 

Wypadek na Jeziorze Międzybrodzkim. 25-latek został porwany przez nurt

- 24-latkowi udało się samodzielnie dopłynąć do brzegu, zaś 25-latek odpłynął z nurtem wody. Jego poszukiwania trwały do trzeciej w nocy, a dziś wcześnie rano zostały wznowione - poinformowała we wtorek Polską Agencję Prasową rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żywcu asp. szt. Mirosława Piątek.

W poszukiwaniach zaginionego kajakarza uczestniczy kilkudziesięciu policjantów i strażaków, wśród nich nurkowie ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego w Bytomiu. W nocnej akcji brało udział dziewięć zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz załogi czterech policyjnych i strażackich łodzi. Rejon wypadku przeszukano za pomocą sonaru - jak dotąd bez efektu.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku. Obaj kajakarze to mieszkańcy powiatu żywieckiego.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP