Zamknij

Czołowe zderzenie na S3. Nie żyje kierowca mercedesa

Redakcja
23.06.2018 18:53
Policja
fot. PAP

Śmiertelny wypadek na drodze ekspresowej S3 między Świebodzinem a Sulechowem. Ruch w kierunku Zielonej Góry jest zablokowany. Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowca jednego z nich jechał pod prąd – poinformował Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W związku z wypadkiem całkowicie zablokowane są oba pasy w kierunku Zielonej Góry i jeden z pasów w kierunku Gorzowa, na którym znajdują się jeszcze części rozbitych aut. Tam ruch odbywa się po pasie wolnym i kierowcy powinni zwrócić na to uwagę.

Objazd dla podróżujących w kierunku Zielonej Góry został wyznaczony tzw. starą trójką. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin.

Wypadek na S3

Do wypadku doszło w sobotę przed godziną 17. Z ustaleń policji wynika, że kierowca mercedesa jadąc pod prąd od strony Sulechowa doprowadził do czołowego zderzenie z leksusem.

Zobacz także

Ruciński przekazał PAP, że kierujący mercedesem zginął na miejscu. Drugi z kierowców został ranny i zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

- Obecnie na miejscu trwa ustalanie okoliczności wypadku. To kolejny przypadek na odcinku S3 w naszym powiecie, kiedy dochodzi do czołowego zderzenia z powodu jazdy pod prąd. W tym roku mieliśmy wcześniej dwa takie wypadki, w tym jeden śmiertelny – powiedział PAP Ruciński. 

RadioZET.pl/PAP/DG