Zamknij

Śmiertelny wypadek na S8. Zderzyły się śmieciarka, tir i dwie osobówki

15.10.2019 20:04
Wypadek na S8. K. Piotrkowa Trybunalskiego zginęła 1 osoba
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Na drodze ekspresowej S8 na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego zdarzył się wypadek, w którym zginęła jedna osoba. W miejscu zdarzenia są utrudnienia. Policja kieruje na objazdy.

Do wypadku doszło po południu na S8 na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe i dwa samochody osobowe.

"Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym DAF najechał na tył poprzedzającego go, jadącego w tym samym kierunku samochodu marki Hyundai. Ten z kolei uderzył w poprzedzający go pojazd marki Peugeot, a ten uderzył w bariery energochłonne, a następnie w samochód ciężarowy marki Scania typu śmieciarka" - wyjaśniła Dagmara Mościńska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Na miejscu zginęła pasażerka hyundaia, a do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim trafili kierowca peugeota, kierowca hyundaia i pięcioletnie dziecko.

Kierowcy obu ciężarówek byli trzeźwi, podobnie kierowca peugeota. Stan zdrowia kierowcy hyundaia jest na tyle poważny, że nie można było sprawdzić trzeźwości tego mężczyzny. "To będzie wiadomo dopiero po badaniach w szpitalu" - wyjaśniła Mościńska.

Zobacz także

Wypadek na S8 - utrudnienia w ruchu

Na miejscu wypadku odbywają się oględziny i zabezpieczanie miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora.

Jezdnia w kierunku Wrocławia jest zablokowana, a dla kierowców wyznaczono objazd przez dk 12 i dw 716. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

RadioZET.pl/PAP