Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Potrącił trzy kobiety na przejściu dla pieszych. Dwie nie żyją, jedna trafiła do szpitala

10.11.2018 21:56
xxx wiadomosci

Dwie kobiety zginęły w sobotę po potrąceniu na przejściu dla pieszych w Sarnowie w powiecie będzińskim, trzecia trafiła do szpitala. Wszystkie ofiary wypadku są prawdopodobnie z zagranicy, na razie udało się ustalić tożsamość jednej z nich, to Ukrainka – podała policja.

Policja fot. PAP

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie komisarz Paweł Łotocki powiedział, że do wypadku doszło wieczorem na drodze krajowej nr 86, na oznakowanym i oświetlonym przejściu na pieszych. - Kobiety potrącił kierujący hyundaiem tucson 36-letni mieszkaniec powiatu zwierciańskiego - powiedział policjant.

Ofiary wypadku nie są obywatelkami Polski. Tożsamość jednej z nich udało się ustalić – to 46-letnia obywatelka Ukrainy. Jest to jedna z dwóch kobiet, które zginęły na miejscu. - Dwie pozostałe kobiety są prawdopodobnie narodowości któregoś z krajów azjatyckich - relacjonował Łotocki.

Kierowca hyundaia był trzeźwy, pobrano mu krew do badań, by ustalić, czy nie był pod wpływem narkotyków. Po wypadku droga krajowa nr 86 była przez pewien czas zablokowana. Teraz ruch w tym miejscu odbywa się już normalnie.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń