Autokar z pielgrzymami wjechał do rowu. Po zderzeniu z mazdą 8 osób w szpitalu

29.08.2019 15:23
Wypadek na dk 53 pod Olsztynem. Autokar z pielgrzymami wpadł do rowu
fot. Policja

Groźny wypadek na drodze krajowej nr 53 pod Olsztynem. W przewożący pielgrzymów autokar wjechał samochód osobowy. Oba pojazdy wpadły do rowu, a kilka osób trafiło do szpitali. W miejscu wypadku są spore utrudnienia. 

Autokar z 42 osobami na pokładzie zderzył się w czwartek przed godziną 13 z samochodem osobowym. Do wypadku doszło na krajowej drodze 53 na odcinku Olsztyn-Szczytno w pobliżu miejscowości Klewki.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że prawdopodobnym sprawcą wypadku jest 32-letni kierowca mazdy, który przed zakrętem w prawo zaczął wyprzedzać terenowego land rovera i nie zauważył nadjeżdżającego z naprzeciwka autokaru.

Zarówno kierowca terenówki jak i autobusu zjechali na pobocze i wpadli do rowu, gdzie ich auta przewróciły się na bok. W zdarzeniu brało udział łącznie 48 osób

Informuje policja

Wiadomo, że autokarem podróżowali głównie pielgrzymi, którzy jechali z Białegostoku do sanktuarium maryjnego w podolsztyńskim Gietrzwałdzie. Ośmioro z nich trafiło do szpitali.

Jak podała policja, droga wciąż jest całkowicie zablokowana. „Zalecany objazd dla samochodów osobowych przez miejscowość Butryny, natomiast kierowcy pojazdów ciężarowych muszą poczekać do momentu wprowadzenia ruchu wahadłowego” – informują służby.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja Olsztyńska