Zamknij

Dwa samochody zmiażdżone, kilka osób zakleszczonych. Dwie z nich nie żyją

Magdalena Kulej
02.11.2019 16:19
Wypadek na dk 94 w Sławkowie. BMW X5 i toyota yaris zmiażdżone
fot. Facebook screen/Będzin112

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę po południu na drodze krajowej nr 94 w województwie śląskim. W Sławkowie zderzyły się dwa samochody, BMW X5 i toyota yaris. Są ofiary śmiertelne. Wśród rannych jest dziecko.

Na miejscu wypadku, na skrzyżowaniu ulicy Katowickiej z Okradzionowską w śląskim Sławkowie, są dwa śmigłowce LPR.

Wiadomo już, że kilka osób było zakleszczonych w samochodach i odniosło obrażenia. Jednej nie udało się uratować, a kolejna była reanimowana.

Jak podają policjanci – zaznaczając, że są to wstępne ustalenia – do wypadku doszło, kiedy kierujący toyotą wymusił pierwszeństwo przejazdu, wyjeżdżając na DK64 z drogi podporządkowanej – ul. Okradzionowskiej.

AKTUALIZACJA. Wzrosła liczba ofiar wypadku na dk 94 w Sławkowie

Po godzinie 16 służby poinformowały, że liczba ofiar tragicznego wypadku wzrosła do 2. Ofiary to 70-letnia pasażerka toyoty i 46-letni kierowca bmw. Do szpitala trafili 11-letnia pasażerka bmw i 76-letni kierowca toyoty. Wszystko wskazuje na to, że nie doznali groźnych obrażeń.

Kierowcy muszą przygotować się na poważne utrudnienia. Jezdnia w kierunku Olkusza nadal jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. Ruch zostanie udrożniony prawdopodobnie za dwie – trzy godziny.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/info112.pl