Zamknij

Ojciec z córką płynęli kajakiem i wpadli do wody. 11-latka nie umiała pływać

27.07.2021 16:09
Jezioro Niecko
fot. podlaska.policja.gov.pl

Policjanci uratowali 43-latka i jego 11-letnią córkę, którzy wpadli do jeziora, gdy ich kajak został przewrócony przez silne fale. Dziewczynka nie umiała pływać. Mężczyzna przyznał, że utrzymał się z dzieckiem na powierzchni wody resztkami sił. 

Wypadek miał miejsce w niedzielę po południu na jeziorze Necko w powiecie augustowskim (woj. podlaskie), które patrolowali miejscowi policjanci. W pewnym momencie dostrzegli w trzcinach wywrócony kajak. Natychmiast popłynęli w jego kierunku sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy.

Wypadek na jeziorze Niecko. Kajak przewrócił się na jeziorze. 11-latka nie umiała pływać

Okazało się, że obok łódki pływa mężczyzna, który trzymał na powierzchni wody przestraszone dziecko w kamizelce asekuracyjnej. Policyjni wodniacy od razu wciągnęli 43-latka i jego 11-letnią córkę na swoją łódź i bezpiecznie przetransportowali do brzegu. Pozbierali również pływające rzeczy turystów i odholowali ich kajak. 

Niecko
fot. podlaska.policja.gov.pl

Jak się okazało, z powodu silnej fali ojciec z córką wpadli do jeziora, a ich kajak szybko nabrał wody. Sytuacja była poważna, bo dziewczynka nie umiała pływać. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że pomoc przyszła w samą porę, bo już resztkami sił trzymał dziecko na wodzie.

"Woda to żywioł i nie można jej lekceważyć. Apelujemy więc o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą" - czytamy na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Podlaska Policja