Zamknij
Wypadek na przejeździe kolejowym w Grabowcu
  • 259-139462
  • 259-139460
  • 259-139461
  • 3 Zobacz
fot. Policja w Sieradzu

Pociąg PKP Intercity uderzył w samochód, który utknął na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Grabowcu. Kobieta kierująca pojazdem zdążyła z niego uciec. Żaden z 200 pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń.

Do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Grabowiec w województwie łódzkim przed przystankiem Sieradz – Męka doszło we wtorek około godziny 16:30. ''Zignorowanie znaków mogło skończyć się tragedią dla 25-latki'' – podała Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu.

Grabowiec. O krok od tragedii na torach

Mieszkanka powiatu sieradzkiego kierująca citroenem nie zastosowała się do znaku zakazującego wjazdu na remontowany przejazd kolejowy, ominęła techniczną zaporę drogową i wjechała na torowisko. Samochód zawiesił się na torach.

Na szczęście kobieta zdążyła opuścić auto, zanim uderzył w nie pociąg Intercity relacji Warszawa – Zielona Góra. – Podróżowało nim około 200 osób. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że zarówno kierująca citroenem, jak i maszynista byli trzeźwi – przekazała Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji. 

Przez kilka godzin, do czasu usunięcia uszkodzonego samochodu, ruch kolejowy na linii Sieradz – Łódź był wstrzymany. Do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie 25-latki. Za spowodowanie kolizji grozi grzywna do 5 tys. zł. Sąd może orzec także zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP