Zamknij
Śmiertelny wypadek na przejeździe w Tryńczy
  • 1432534746585987
  • r2543645765i45534
  • 25263u754yi78u637y32
  • 3 Zobacz
fot. screen KPP Przeworsk

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym, do którego doszło w Tryńczy (woj. podkarpackie). Pociąg osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym, który wjechał bezpośrednio przed jadący skład. „W zdarzeniu zginął 37-letni kierowca ciężarówki” – poinformowała podkarpacka policja.

Wypadek na przejeździe kolejowym w Tryńczy, niedaleko Przeworska. Do tragedii doszło w poniedziałek 9 maja na przejeździe niestrzeżonym.

"Do wypadku doszło wczoraj po godz. 15, w miejscowości Tryńcza. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Renault, 37-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, nie zastosował się do znaku «STOP», wjechał na przejazd kolejowy bez zapór i zderzył się z pociągiem osobowym relacji Przeworsk - Stalowa Wola" – relacjonowali policjanci z KPP w Przeworsku.

Wypadek na przejeździe w Tryńczy. Zginął kierowca ciężarówki

W wyniku zderzenia na miejscu zginął kierowca ciężarówki. Osoby podróżujące pociągiem nie odniosły żadnych obrażeń. "Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że maszynista był trzeźwy. Okoliczności tragicznego wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora" – dodali policjanci.

Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, w których drogi krzyżują się ze szlakami kolejowymi. "Pamiętajmy, że w przypadku braku szlabanów, znak "STOP" ustawiony przed przejazdem kolejowym oznacza bezwzględną konieczność zatrzymania pojazdu. Dopiero wówczas, gdy upewnimy się, że nic nie nadjeżdża, możemy kontynuować swoją podróż. Musimy sobie zdawać również sprawę z tego, że droga hamowania pociągu jest znacznie dłuższa niż samochodu" – przestrzegają policjanci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Podkarpacka Policja

C