Wypadek na przejeździe kolejowym. Policja publikuje film ku przestrodze [WIDEO]

Redakcja
23.05.2018 22:50
Wypadek na przejeździe kolejowym. Policja publikuje film ku przestrodze [WIDEO]
fot. KMP Częstochowa

Policjanci z Częstochowy wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Blachowni na przejeździe kolejowym. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący seatem ominął opuszczoną zaporę i zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem towarowym. 46-latek zmarł w szpitalu. Na nagraniu z monitoringu widać, jak groźne było to zdarzenie. Śledztwo w tej sprawie jest w toku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło 11 maja br. w Blachowni w województwie śląskim na przejeździe kolejowym tuż przy skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Kawowej. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że kierujący seatem ibizą wjechał na tory od ulicy Konopnickiej, mimo opuszczonych zapór, zderzając się z jadącym od Lublińca pociągiem towarowym.

Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym 

46-latek jadący seatem i 33-letni pasażer tego auta zostali przewiezieni do szpitala. Niestety starszy z mężczyzn zmarł. Dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśniają policjanci wspólnie z prokuratorem.

Zobacz także

Za zgodą Prokuratury Rejonowej w Częstochowie publikujemy nagranie z monitoringu z miejsca zdarzenia, apelując jednocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności.

RadioZET.pl/KMP Częstochowa/DG