Zamknij
Wypadek na trasie Barczewo-Jeziorany
fot. KMP w Olsztynie

Dwie kobiety zginęły w wypadku, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem na drodze koło Barczewa w woj. warmińsko-mazurskim. Trwa ustalanie przyczyn wypadku - podał PAP podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Wypadek zdarzył się na drodze wojewódzkiej 595 przed godz. 18.00 na odcinku Barczewo-Jeziorany niedaleko Olsztyna. Zderzyły się dwa auta osobowe - audi z mercedesem. W wypadku udział brały cztery dorosłe osoby oraz 4-letni chłopiec.

Wypadek na trasie Barczewo-Jeziorany. Nie żyją dwie osoby

W wyniku wypadku zginęły dwie kobiety w wieku 53 i 67 lat, które jechały audi. Dziecko przewieziono do szpitala. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują służby. Trwa ustalanie okoliczności wypadku. Apelujemy o ostrożność - podkreślił podkom. Prokopczyk. To drugi ze skutkiem śmiertelnym wypadek, jaki wydarzył się w weekend w powiecie olsztyńskim.

Jak podała olsztyńska policja, w sobotę na drodze wojewódzkiej 593 między Orzechowem a Międzylesiem najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi kierowca audi stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewa. Kierowca zginął na miejscu.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Libudzka/oprac. AK

C