Zamknij

Śmiertelny wypadek pod Olsztynem. Autobus wiozący dzieci zderzył się z trzema samochodami i busem

Redakcja
23.01.2019 12:59
wypadek pod olsztynem
fot. KWP w Olsztynie

W środę, po godzinie 12, w miejscowości Kabikiejmy pomiędzy Olsztynem a Dobrym Miastem doszło do groźnego wypadku z udziałem autobusu przewożącego dzieci. Trzy osoby nie żyją. Wszystkie ofiary śmiertelne to dorośli.

Autokarem podróżowały dzieci w wieku 7-12 lat – potwierdził w rozmowie z PAP kpt. Rafał Melnyk z olsztyńskiej policji. 11 z podróżujących autobusem dzieci trafiło do szpitala. Jak poinformowały służby, ich obrażenia nie są groźne.

– Są przewożone do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Razem z nimi jedzie opiekunka, która będzie informować rodziców i zajmować się dziećmi – powiedział kpt. Melnyk.

W autokarze jechało 32 dzieci, wojskowych i pracowników cywilnych wojska. Dzieci wracały z pływalni w Dobrym Mieście do Olsztyna. 

Wypadek we wsi Kabikiejmy pod Olsztynem. Trzy osoby nie żyją

Po godzinie 14 poinformowano, że w wypadku w Kabikiejmach uczestniczyło pięć pojazdów, a nie, jak pierwotnie podawano, trzy. Były to trzy auta osobowe (Volkswagen Passat, Fiat Seicento), bus transportowy i autobus. Ofiary śmiertelne to dorośli mężczyźni.

Do wypadku doszło w lesie, na prostym odcinku szosy. Przyczyny wypadku nie są znane. Wiadomo, że autobus został uderzony od przodu. Wraki aut osobowych zostały przez służby zasłonięte. Według nieoficjalnych informacji jedno z aut mogło wyprzedzać "na trzeciego".

Jak podaje punkt informacyjny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, droga jest zablokowana. Utrudnienia potrwają co najmniej 5 godzin.

RadioZET.pl/PAP/olsztyn.wm.pl/MK