Niemowlę i 6-latka zginęły na oczach matki. ''Wymusiła pierwszeństwo'' [NOWE FAKTY]

Dominik Gołdyn
27.03.2019 21:54
Niemowlę i 6-latka zginęły na oczach matki. ''Wymusiła pierwszeństwo'' [NOWE FAKTY]
fot. Policja Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Ostrołęką. W wyniku zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego zginęło dwoje dzieci. Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce ustala przyczyny tragedii.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Samochodem osobowym kierowała 36-letnia kobieta, matka dwójki przewożonych w aucie dzieci. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta wymusiła pierwszeństwo, omijając lewym pasem drogi dwa auta, które miały skręcić w lewo, i zderzyła się z samochodem ciężarowym, który jechał z naprzeciwka.
Na miejscu zginęły sześcioletnia dziewczynka i dwumiesięczne niemowlę. Na czwartek zaplanowano sekcje zwłok.

Tragiczny wypadek pod Ostrołęką

Do wypadku doszło w środę przed godz. 9.00 w miejscowości Kordowo pod Ostrołęką. 36-letnia kobieta kierująca Oplem, jadąc od strony Warszawy w kierunku Ostrołęki dojechała do miejsca, w którym zatrzymały się przed nią dwa pojazdy. 

Zobacz także

Jak wyjaśnił rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce Krzysztof Kolator, "kierujący tymi pojazdami wykonywali manewr skrętu w lewo w drogę prowadząca do centrum miejscowości Kordowo. Z nieznanych przyczyn kierująca oplem zjechała na lewy pas ruchu i wykonywała manewr ominięcia tych pojazdów. Z przeciwka jednak poruszał się samochód ciężarowy, który uderzył przodem w prawy bok opla".

Kierująca autem kobieta nie odniosła cięższych obrażeń, ale ze względu na zły stan psychiczny przebywa w szpitalu. Prokuratura potwierdziła, że 36-latka była trzeźwa.

Kierowca samochodu ciężarowego został przesłuchany w charakterze świadka zdarzenia. Prokuratura zabezpieczyła tachograf jego pojazdu.
RadioZET.pl/PAP/DG