Zamknij

Śmiertelny wypadek kolejowy. Mężczyzna potrącony przez dwa pociągi

30.07.2019 16:56
Mężczyzna potrącony przez dwa pociągi
fot. Shutterstock

Na linii kolejowej w miejscowości Jesionka (powiat żyrardowski) we wtorek około południa doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął mężczyzna potrącony przez dwa pociągi. Występują utrudnienia w ruchu kolejowym.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Mężczyzna został najpierw potrącony przez pociąg relacji Węgliniec-Warszawa Wschodnia, a następnie przez pociąg towarowy, który jechał w przeciwnym kierunku, czyli w stronę Skierniewic" - poinformowała PAP w poniedziałek po południu oficer prasowy st. asp. Agnieszka Ciereszko z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Zobacz także

Obecnie ruch kolejowy w obu kierunkach jest utrudniony. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Nie wiadomo jeszcze, jakie były przyczyny i dokładny przebieg wypadku. Nie jest też jeszcze znana tożsamość zmarłego mężczyzny.

Zobacz także

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przekazał, że do wypadku doszło ok. godz. 12.10. "Osoba postronna wtargnęła na linię kolejową poza przejściami i przejazdami, pod nadjeżdżający pociąg relacji Węgliniec-Warszawa Wschodnia" - powiedział Jakubowski.

Informacje na temat zmian w komunikacji

Ruch pociągów po wypadku został wstrzymany. Na linii kolejowej wprowadzono zmiany w komunikacji. Przewoźnik zorganizował komunikację zastępczą dla pasażerów z pociągu, który brał udział w zdarzeniu.

Zobacz także

Na odcinku Warszawa Wschodnia - Skierniewice - Warszawa Wschodnia wprowadzono wzajemne honorowanie biletów przez przewoźników: Koleje Mazowieckie i PKP Intercity. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową dla pociągów Kolei Mazowieckich na odcinku między Żyrardowem a Radziwiłłowem.

Po godz. 15.31 został wznowiony wahadłowo ruch pociągów po jednym torze na trasie Żyrardów-Skierniewice. "Czekamy na decyzję służb na miejscu, aby przywrócić ruch na drugim torze" - powiedział Jakubowski.

RadioZET.pl/PAP