Zamknij

Pod Strzegomiem spadł śmigłowiec. Dwie osoby nie żyją

30.06.2020 21:16
straż pożarna
fot. LUKASZ SOLSKI/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Katastrofa na Dolnym Śląsku. Na polach pod Strzegomiem, niedaleko krajowej 5, rozbił się śmigłowiec. Dwie osoby nie żyją.

Do tragedii doszło około godziny 20.30. Jak poinformowały służby ratunkowe, ultralekki śmigłowiec należący do prywatnego właściciela rozbił się niedaleko drogi krajowej nr 5, na wyjeździe ze Strzegomia w kierunku Wrocławia. 

"Jest to śmigłowiec ultralekki. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby" – mówił Paweł Szydłowski ze straży pożarnej w Świdnicy.

Zobacz także

Katastrofa śmigłowca pod Strzegomiem. Są ofiary śmiertelne

Maszyna spadła na pola oddalone około 300 metrów od drogi krajowej. W wyniku wypadku dwie osoby nie żyją.

Mogę potwierdzić, że doszło do katastrofy lotniczej, w wyniku której nie żyją dwie osoby. Okoliczności zdarzenia będą znane dopiero po czynnościach z udziałem prokuratora, które się właśnie zaczynają

- powiedział po godz. 21 aspirant Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji, cytowany przez "Gazetę Wrocławską".

Trwa akcja służb ratunkowych. Na miejsce katastrofy skierowano 7 zastępów straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe. Okoliczności wypadku na razie nie są znane.

Jak podaje gazetawroclawska.pl, na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia, zawrócono je jednak z trasy, gdy okazało się, że uczestniczące w katastrofie osoby nie żyją.

Zobacz także

RadioZET.pl/swidnica24.pl/gazetawroclawska.pl