Nastoletni bohater. Brudziński odznaczy Dominika z VII klasy, który pomagał podczas wypadku na Zakopiance

Redakcja
09.06.2018 11:01
Wypadek na Zakopiance
fot. Radio ZET

Joachim Brudziński zapowiedział, że odznaczy chłopca, który pomagał kolegom po wypadku na Zakopiance. To Dominik, uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej w Wilanowie.

Na postawę chłopca zwróciła uwagę Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. Dominik z VII klasy Szkoły Podstawowej w Wilanowie po wypadku szkolnego autobusu w Tenczynie wybił szybę i pomógł kolegom wydostać się z pojazdu.

- Warto, aby wszyscy usłyszeli o Dominiku z klasy VII Szkoły Podst. w Wilanowie, który po wypadku w Tenczynie nie uległ panice. Wybił szybę i wyprowadził kolegów z autokaru. Zasłużył na najwyższe uznanie! Zawnioskuję do ministra, o uhonorowanie dzielnego chłopca - napisała na Twitterze.

Na wpis Nowak zareagował Brudziński.

- Będzie to dla mnie prawdziwy zaszczyt móc wręczyć młodemu Bohaterowi odznakę - odpisał.

Wypadek szkolnego autokaru w Tenczynie

Według ustaleń policji, autobus, który jechał od strony Zakopanego, czołowo zderzył się z tirem. Pojazdy stanęły w poprzek drogi i częściowo wjechały do rowu. Policja przypuszcza, że jeden z pojazdów mógł zjechać na przeciwległy pas ruchu. W wypadku brał udział również samochód osobowy.

Autokarem podróżowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 261 z warszawskiego Wilanowa. Wracali z Zakopanego.

W wypadku poszkodowanych zostało w sumie 49 osób: 6 dorosłych oraz 43 dzieci. 34 osoby zostały przewiezione do szpitali, w których wieczorem  pozostawało osiemnaścioro z nich. Stan jednej z nich jest ciężki.

Jak podała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo, poszkodowani w tym zdarzeniu doznali różnych urazów najczęściej spotykanych w wypadkach komunikacyjnych, takich jak złamania kości, kręgów, stłuczenia, rany oraz obrażenia powierzchowne.  - W większości ci poszkodowani, którzy zostali hospitalizowani, są w stanie dobrym  - poinformowała Paździo.

RadioZET.pl/maal

Zobacz też: