Zamknij

Pijany motocyklista wjechał wprost pod samochód. Zginęła młoda kobieta

18.10.2021 16:47
Wypadek - zdjęcie ilustracyjne
fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press/East News

Pijany motocyklista, który spowodował wypadek w Barwałdzie Górnym w Małopolsce, trafił na trzy miesiące do aresztu. W zderzeniu motocykla z samochodem osobowym zginęła 22-letnia kobieta, pasażerka motocykla. 

Wypadek zdarzył się w piątek na drodze powiatowej nr 1705 w Barwałdzie Górnym koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem 31-latek na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem osobowym.

Wypadek w Barwałdzie Górnym. Zginęła 22-letnia pasażerka motocykla

Mimo podjętej reanimacji w wypadku zginęła 22-letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, która była pasażerką motocykla. Obaj kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń.

Okazało się, że 31-latek, który prowadził motocykl, był pijany. – Przeprowadzone badanie wykazało, że miał ponad 1,6 promila alkoholu we krwi – przekazała w rozmowie z „Gazetą Krakowską” asp. Agnieszka Petek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach. 

Podejrzany o spowodowanie wypadku 31-latek
fot. KPP w Wadowicach

Po wytrzeźwieniu 31-latkowi przedstawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec motocyklisty tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Gazeta Krakowska"