Zamknij

Autokar i ciężarówki w ogniu. Znamy wstępną przyczynę wypadku w Bogusławicach

Magdalena Kulej
03.07.2020 07:22
Wypadek w Bogusławicach
fot. PAP/Waldemar Deska

Wypadek w Bogusławicach koło Częstochowy. Z wstępnych ustaleń policji przyczyną czwartkowej katastrofy drogowej na Śląsku była pęknięta opona cysterny. Po wypadku na "jedynce" kilkanaście osób wciąż przebywa w szpitalach, 4 z nich są w ciężkim stanie.

Do wypadku w Bogusławicach w powiecie częstochowskim doszło w czwartek przed godz. 14. Na trasie zderzyły się ciężarówka z naczepą, cysterna i autokar rejsowy wiozący około 40 Ukraińców.

Według wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego w ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie uszkodzeniu uległa opona. Wówczas kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył w przyczepę jadącej przed nim ciężarówki, przewożącej materiały łatwopalne. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach.

Zobacz także

Po wypadku w Bogusławicach 4 osoby w ciężkim stanie

Na miejscu lądowały śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie 28 osób zostało rannych. Cztery poszkodowane osoby nadal są ciężkim stanie, ale lekarze zapewniają, że ich życiu nic nie grozi.

Droga krajowa nr 1, na której doszło do wypadku, w czwartek wieczorem była wciąż nieprzejezdna. Utrudnienia zakończyły się dopiero ok. godz. 2 w nocy z czwartku na piątek.

mid-20702312
fot. PAP/Waldemar Deska

RadioZET.pl/PAP