Zamknij

Sędzia na podwójnym gazie. Wypadek w Chorzowie

Redakcja
22.05.2017 17:11
Sędzia na podwójnym gazie. Wypadek w Chorzowie
fot. Twitter/DziennikZachodni

W Chorzowie na skrzyżowaniu ulic Wandy i Szwedy kierująca samochodem 53-latka nie zatrzymała się pomimo znaku „stop” i zderzyła się z innym autem. Jak donosi Dziennik Zachodni, okazało się, że za kierownicą siedzi znana w Katowicach sędzia z Sądu Okręgowego.

2,5 promila

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w na skrzyżowaniu Chorzowie (woj. śląskie). Kierująca 53-latka zlekceważyła znak „stop” i wymuszając pierwszeństwo zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Auto kobiety dachowało. Gdy na miejsce przybyli policjanci, okazało się, że sprawczynią wypadku jest sędzia z Sądu Okręgowego w Katowicach. Badanie alkomatem wykryło 2,5 promila alkoholu. Podczas policyjnych czynności kobieta nie zasłaniała się immunitetem.

Podwójne kłopoty

Teraz pijanego kierowcę mogą czekać podwójne kłopoty. – W przypadku potwierdzenia tej fatalnej informacji postępowanie będzie się toczyło dwutorowo; z jednej strony postępowanie dyscyplinarne, a z drugiej strony prokurator może wystąpić do sądu dyscyplinarnego o wyrażanie zgody na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej, czyli krótko mówiąc na uchylenie immunitetu – komentował Jacek Krawczyk, rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach. – Ze swej strony mogę powiedzieć, że jest to wielka porażka; wymiaru sprawiedliwości, naszego sądu, która bulwersuje, myślę, nie tylko społeczeństwo, ale też wszystkich sędziów, zaznaczam – dodał rzecznik.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/Silesion.pl