Zamknij
Wypadek w miejscowości Cierpice
8 Zobacz galerię
fot. Facebook/KM PSP Toruń

W wypadku koło Cierpic na drodze krajowej nr 10 Toruń-Bydgoszcz zginęła jedna osoba, a cztery zostały poszkodowane. – Trasa jest zablokowana, wyznaczono objazd – podał dyżurny Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Karol Kończal.

Do wypadku doszło w Cierpicach, na 297 kilometrze drogi krajowej nr 10, na odcinku pomiędzy węzłami Toruń Zachód i Bydgoszcz Południe. Zderzyły się trzy pojazdy – samochód osobowo-dostawczy, bus i ciężarówka.

Wypadek w Cierpicach. Jedna osoba nie żyje

– Kierowca busa marki opel jechał w stronę Bydgoszczy. Najprawdopodobniej, chcąc uniknąć najechania na poprzedzające go, hamujące auto, zjechał na przeciwny pas. Tam zderzył się z ciężarowym mercedesem magnum, odbił się od niego i uderzył jeszcze w fiata doblo, który jechał za nim – relacjonowała w rozmowie z TVP3 Bydgoszcz podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Wypadku zginęła jedna osoba, a cztery odniosły obrażenia. Dąbrowska przekazała, że dwie osoby z busa i jedna z fiata doblo zostały zabrane karetkami i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali w Toruniu i Bydgoszczy. Według TVP3 Bydgoszcz śmierć poniósł kierowca furgonetki.

Dyżurny Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Karol Kończal przekazał, że trasa jest zablokowana. Na Węzłach Toruń Zachód i Bydgoszcz Południe samochody są kierowane na objazd drogą w stronę Inowrocławia.

RadioZET.pl/TVP3 Bydgoszcz/PAP - Jerzy Rausz/oprac. AK