Zamknij
Kierowca BMW wyprzedzał na łuku. Zginął na miejscu
6 Zobacz galerię
fot. Śląska Policja

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 790 w Dąbrowie Górniczej. Terenowe BMW na łuku wypadło z drogi, a następnie koziołkowało z nasypu. 60-letni kierujący SUV-em zginął na miejscu. Policja apeluje o rozwagę. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek przed godziną 9.00 na drodze wojewódzkiej nr 790 w pobliżu skrzyżowania z ul. Kazdębie w Dąbrowie Górniczej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący terenowym BMW na łuku drogi, prawdopodobnie po zakończeniu manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem. Jego samochód wypadł z drogi, a następnie koziołkował z nasypu zatrzymując się na drzewach.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 60-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego. Policjanci z Dąbrowy Górniczej pod nadzorem obecnego na miejscu zdarzenia prokuratora, wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Zarządzono również przeprowadzenie sekcji zwłok ofiary tego tragicznego w skutkach wypadku.

Zobacz także

Nadmierna prędkość, brak koncentracji i lekkomyślność to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo.