Zamknij

Tir zmiótł z drogi samochód pełen dzieci, zginęło 5 osób. Wstrząsające nagranie

Aleksander Klekocki
30.06.2021 09:03

Samochód osobowy, którym jechały dwie kobiety z trójką małych dzieci, wjechał wprost pod nadjeżdżającego tira. Doszło do zderzenia. Wszyscy podróżujący osobówką zginęli na miejscu. Portal remiza.pl opublikował nagranie z wypadku w Elżbietowie pod Sochaczewem.

Elżbietów. W wypadku zginęło 5 osób
fot. youtube/marekcosmic1/remiza.pl

Wypadek w Elżbietowie pod Sochaczewem zdarzył się w środę po południu. Ciężarówka z impetem uderzyła w samochód osobowy. Zginęło pięć osób, w tym troje dzieci.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca osobówką nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia. – Wszystkie osoby jadące samochodem osobowym, dwie osoby dorosłe i trójka dzieci zginęły na miejscu – przekazała mł. asp. Aleksandra Calik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Wypadek w Elżbietowie. Jest dramatyczne WIDEO z tragedii pod Sochaczewem

Portal remiza.pl opublikował nagranie z wypadku. Całe zdarzenie uchwyciła kamera w samochodzie kierowcy, który jechał za ciężarówką.

Widać na nim, jak tir zbliża się do skrzyżowania z drogą podporządkowaną. Nagle na skrzyżowanie wjeżdża samochód osobowy. Wszystko stało się tak szybko, że kierowcy pojazdów nie mieli czasu na reakcję. Ciężarówka uderzyła z dużą siłą w auto, które wypadło z drogi.

Elżbietów. W wypadku zginęło pięć osób, w tym troje dzieci
fot. PAP/Paweł Supernak

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Badanie przeprowadzone na miejscu wykazało, że jest trzeźwy. Nie udało się natomiast uratować żadnej z osób podróżujących samochodem osobowym. Jak poinformował st. kpt. Rafał Krupa ze straży pożarnej "w przypadku jednego z dzieci podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową, niestety nie przyniosła ona efektu". – Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdziła zgon – dodał strażak.

– Wśród ofiar śmiertelnych jest 47-letnia kobieta, która kierowała samochodem osobowym, jej 9-letnia córka oraz 39-letnia pasażerka, która jechała ze swoimi dziećmi w wieku od czterech do siedmiu lat – przekazała rzeczniczka sochaczewskiej policji Agnieszka Dzik w rozmowie z TVN Warszawa.

Samochód osobowy został kompletnie zniszczony. Z kolei w ciężarówce uszkodzeniu uległ zbiornik z paliwem. Strażacy zatamowali wyciek. Na miejscu pracowali też policjanci, którzy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

RadioZET.pl/PAP/TVN Warszawa/remiza.pl/oprac. AK