Zamknij

Wypadek podczas parady "Mikołaje na motocyklach". Uczestnik wjechał w tłum

05.12.2021 14:19
Wypadek w Gdyni
fot. Facebook/Gdynia 112 - screen

Wypadek na trasie "Mikołajów na Motocyklach" w Gdyni. Jeden z uczestników przejazdu wjechał w grupę widzów. Jedna osoba jest poszkodowana.

Do wypadku doszło w niedzielę na trasie "Mikołajów na Motocyklach" w Gdyni. Jeden z uczestników przejazdu wjechał w grupę widzów. Poszkodowana jest kobieta, którą śmigłowiec LPR zabrał do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dwaj motocykliści jechali obok siebie i w pewnym momencie ich pojazdy zahaczyły o siebie. Facebookowy fanpage Gdynia 112 opublikował nagranie, na którym widać wypadek. Jak relacjonuje Radio Gdańsk, jeden z motocyklistów chciał pomachać dzieciom, nie utrzymał jednak maszyny. Potrącił drugiego uczestnika przejazdu i z dużą prędkością wjechał w stojącą na chodniku grupę widzów.

Wypadek w trakcie przejazdu "Mikołajów na Motocyklach" w Gdyni

W wypadku ranna została jedna osoba. - Poszkodowana kobieta doznała urazu głowy - podała Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Motocykliści zostaną przebadani alkomatem, aby sprawdzić, czy nie byli pijani. 

"Mikołaje na Motocyklach" to coroczna impreza charytatywna, gromadząca kilkuset uczestników. Zebrane środki organizatorzy przeznaczą na posiłki dla potrzebujących. W ubiegłym roku z powodu pandemii odbyła się tylko zbiórka w internecie (zebrano 50 tys. złotych). W 2019 roku "Mikołaje na motocyklach" zebrali ponad 83 tys. złotych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Radio Gdańsk/sopot.naszemiasto.pl

C