Zamknij

Rozerwało samochód na pół. Młody kierowca zginął na miejscu

Magdalena Kulej
07.02.2020 17:54
Wypadek w Gierzwałdzie. Bmw rozerwane na pół, kierowca nie żyje
fot. Policja

Śmiertelny wypadek w Gierzwałdzie w województwie warmińsko-mazurskim. Kierowca nie miał szans. Po uderzeniu w drzewo, 23-latek zginął na miejscu.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej w okolicy miejscowości Gierzwałd w powiecie ostródzkim. W piątek nad ranem kierowca bmw zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo.

Siła uderzenia była tak ogromna, że samochód niemal rozpadł się na pół. Gdy na miejsce dotarły służby, 23-letni kierowca był poza autem. Niestety nie dawał oznak życia, ratownikom nie udało się go uratować. 

32-149937 (1)j

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość. „Do wypadków dochodzi często, gdy prędkość auta zsumuje się z młodzieńczą brawurą. Tak mogło być też przy wypadku, w którym zginął 23-letni kierowca bmw” – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. 

„Dlatego apelujemy do kierowców, szczególnie tych z najkrótszym stażem za kierownicą, o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości jazdy” – dodano.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja