Zamknij
wypadek w Jamnicy
3 Zobacz galerię
fot. OSP Grębowo

Jest trzymiesięczny areszt tymczasowy dla sprawcy tragedii pod Stalową Wolą - informuje Radio ZET. W sobotę w wypadku zginęło małżeństwo, które osierociło trójkę dzieci. Mężczyzna, który doprowadził do kolizji, był pijany i jechał z prędkością co najmniej 120 kilometrów na godzinę.

Sprawca tragicznego wypadku w Jamnicy koło Stalowej Woli został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu do dwunastu lat więzienia. - Sąd decydując o tymczasowym aresztowaniu, w pełni zgodził się z naszymi argumentami - mówił Radiu ZET rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel.

- Kierując wniosek o tymczasowe aresztowanie, prokurator uzasadnił go obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanego, grożącą mu surową karą oraz związaną z tym m.in. obawą ucieczki i ukrycia przed organami ścigania w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku w Jamnicy koło Stalowej Woli

Grzegorz G. usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo z uwagi na stan nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 12 lat. Natomiast drugi zarzut dotyczy "kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym".

Z wnioskiem o areszt tymczasowy do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli wstąpiła miejscowa prokuratura. Sprawca – jak przekazał prokurator – "na chwilę obecną areszt odbywa w warunkach oddziału szpitalnego". 

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na drodze woj. nr 871 w Stalowej Woli. 37-letni mężczyzna kierujący audi S7, prawdopodobnie w trakcie wyprzedzania, zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4, którym podróżowały trzy osoby: 37-letnia kobieta, 39-letni mężczyzna i ich dziecko - 2-letni chłopiec. Rodziców dwulatka, mimo reanimacji, nie udało się uratować. Małżeństwo osierociło trójkę dzieci w wieku od 2 do 10 lat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Radio ZET/PAP