Zamknij

Krosno Odrzańskie: 39-latek potrącony przez samochód. Zginął na oczach dzieci

29.04.2021 14:33
straż pożarna
fot. TOMASZ MATEUSIAK / POLSK PRESS (zdjęcie ilustracyjne)

Makabryczny wypadek w Krośnie Odrzańskim. 39-latek został potrącony przez samochód, w którym siedziały jego małe dzieci. Nie udało się go uratować.

Do śmiertelnego potrącenia w Krośnie Odrzańskim (woj. lubuskie) doszło w czwartek po godz. 11 na ul. Piastowskiej, przed domem ofiary. Okoliczności wypadku badają policjanci pod nadzorem prokuratora – poinformowała Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Tragedia przed domem. 39-latek potrącony przez samochód

39-latek wsadzał dzieci do zaparkowanego przed domem samochodu - wynika ze wstępnych ustaleń policji. Kiedy dwójka z nich była już w środku, poszedł po następne dziecko do domu. W tym momencie w jego samochód uderzył dodge kierowany przez 27-latka. Przepchnięte auto z dziećmi uderzyło w pokrzywdzonego.

- Potrącony mężczyzna był reanimowany, ale nie udało się go uratować. Kierujący dodgem był trzeźwy. Dzieciom siedzącym w samochodzie pokrzywdzonego nic poważnego się nie stało. Na miejscu trwają oględziny i inne czynności wyjaśniające okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach wypadku – powiedziała PAP Kulka.

W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec LPR oraz trzy zastępy straży pożarnej. - Zabezpieczyliśmy miejsce wypadku i wraz z ratownikami przystąpiliśmy do resuscytacji poszkodowanego. Ta trwała blisko 40 minut, jednak lekarz ostatecznie stwierdził zgon - relacjonował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim, mł. kpt. Piotr Gabrowski w rozmowie z "Gazetą Lubuską".

Śledztwo w tej sprawie będzie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/"Gazeta Lubuska"/newslubuski.pl