Zamknij
Wypadek w Lechówce
3 Zobacz galerię
fot. Policja

Dwie osoby zginęły w wypadku w Lechówce. Kierujący samochodem osobowym, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z ciężarówką, której kierowca wyprzedzał "na trzeciego", wjechał w busa.

Do tragicznego wypadku w miejscowości Lechówka doszło w poniedziałek (2 sierpnia). Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący samochodem ciężarowym, wyprzedzając na "trzeciego", zmusił 62-letniego kierowcę renault do ucieczki.

Mężczyzna w celu uniknięcia czołowego zderzenia z ciężarówką zderzył się z busem pasażerskim. Na miejscu zginęły dwie osoby. Ofiary to 62-latek kierujący samochodem osobowym oraz pasażerka busa. Dziewięć osób, które podróżowało busem, zostało przetransportowanych do szpitali.

Wypadek w Lechówce. Wyprzedzał "na trzeciego". Policja szuka świadka

Policjanci poszukują świadka tragicznego wypadku - kierującego samochodem ciężarowym marki Scania typu wywrotka, z białą kabiną i szarą naczepą, o początkowym nr rejestracyjnym LLE. Śledczy proszą o kontakt z Komendą Miejską Policji w Chełmie pod numerem telefonu 47 813 1210, telefonem alarmowym 112 lub najbliższą jednostką policji.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratura, którzy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego śmiertelnego wypadku.

RadioZET.pl